_ KIM JESTEŚMY

Więcej o Stowarzyszeniu Go Up


Stworzone, by działać na rzecz rozwoju w każdej dziedzinie życia

Stowarzyszenie Go Up założone zostało w 2021 roku. Naszymi głównymi celami działalności są:

a) tworzenie płaszczyzny wymiany informacji, doświadczeń i wiedzy pomiędzy instytucjami zainteresowanymi,

b) promocja i wspieranie wszystkich obszarów biznesu,

c) aktywizacja środowisk na rzecz rozwoju lokalnego, kulturalnego i sportowego oraz kultywowanie tradycji,

d) działalność pozostałych organizacji członkowskich, gdzie indziej nieskasyfikowana.

Stowarzyszenia realizuje swoje cele przez:

  • Organizowanie wydarzeń i ich obsługę.
  • Konsulting i Prowadzenie stron oraz portali
  • Organizowanie i prowadzenie imprez
  • Organizowanie różnych form wypoczynku, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży.
  • Organizowanie, udział i prowadzenie warsztatów, programów szkoleniowych, oświatowych i edukacyjnych.
  • Organizowanie i udział w spotkaniach, zjazdach, konferencjach, targach.
  • Organizowanie, udział i prowadzenie szkoleń oraz staży krajowych i zagranicznych w zakresie celów Stowarzyszenia.
  • Pielęgnację miejsc pamięci narodowej oraz istotnych pod względem kulturalnym, historycznym, lub
  • Działalność wydawniczą tradycyjną, jak również poprzez nowoczesne media.
  • Wspieranie i obsługę techniczną inicjatyw obywatelskich leżących w zakresie zainteresowań Stowarzyszenia.
  • Wspieranie i inicjowanie wymiany międzynarodowej i międzykulturowej.
  • Inicjowanie i podejmowanie działań dotyczących ochrony środowiska oraz właściwego stosunku do zwierząt i innych składników przyrody żywej oraz nieożywionej.
  • Zgłaszanie wniosków w imieniu odbiorców Stowarzyszenia w działalności samorządowej, inwestycyjnej i eksploatacyjnej oraz zmierzających do poprawy jego
  • Współdziałanie z jednostkami organizacyjnymi w opracowaniu i realizacji programów i planów działania zmierzających do poprawy stanu życia mieszkańców na terenie jego działania.
  • Przekazywanie propozycji projektów odpowiednim władzom, instytucjom, organizacjom społecznym.
  • Gromadzenie oraz rozpowszechnianie  zbiorów  dokumentujących  przeszłość i teraźniejszość regionu.
  • Współpracę i wymianę doświadczeń z instytucjami, urzędami i
  • Inspirowanie twórców do tworzenia dzieł tematycznie związanych z regionem oraz ich promocję.
  • Propagowanie walorów regionu i działanie na rzecz wzmacniania więzi międzyludzkich i międzypokoleniowych.
  • Współdziałanie z innymi jednostkami i organizacjami  przeciwko wykluczeniu społecznemu.
  • Informowanie opinii publicznej o podejmowanych działaniach i ich wynikach za pośrednictwem środków masowego przekazu oraz własnych wydawnictw.
  • Reprezentowanie odbiorców stowarzyszenia w lokalnych samorządach, klastrach.

Wpływy z działalności odpłatnej służą nam do finansowania celów nieodpłatnych organizacji.

Natomiast raporty finansowe przekazujemy do KAS. Sposób reprezentacji:

Oświadczenia woli w imieniu stowarzyszenia we wszystkich sprawach z wyjatkiem majątkowych, składać może każdy członek zarządu samodzielnie. Do złożenia w imieniu stowarzyszenia oświadczenia woli we wszystkich sprawach majątkowych upoważnieni są: jednoosobowo prezes zarządu lub wiceprezes zarządu do kwoty 30. 000 pln, dwóch członków zarządu powyżej 30. 000 pln, jeśli zarząd jest przynajmniej dwuosobowy.
Nadzór nad stowarzyszeniem sprawuje Starosta Gołdapski. Wewnętrznym organem nadzoru organizacji jest Komisja Rewizyjna.
Misja Stowarzyszenia - Cele:
1) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ KULTURY, SZTUKI, OCHRONY DÓBR KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO. 2) PODTRZYMYWANIE I UPOWSZECHNIANIE TRADYCJI, PIELĘGNOWANIE JEJ ORAZ ROZWOJU ŚWIADOMOŚCI OBYWATELSKIEJ I KULTUROWEJ. 3) WSPIERANIE ROZWOJU TURYSTYKI PRZYJAZNEJ ŚRODOWISKU NATURALNEMU I JEJ PROMOCJA. 4) UPOWSZECHNIANIE WIEDZY O HISTORII I TRADYCJI REGIONU. 5) AKTYWIZACJA ŚRODOWISK NA RZECZ ROZWOJU LOKALNEGO, KULTURALNEGO I SPORTOWEGO ORAZ KULTYWOWANIA TRADYCJI. 6) DZIAŁANIE NA RZECZ EKOLOGII ORAZ OCHRONY ZWIERZĄT I DZIEDZICTWA PRZYRODNICZEGO. 7) PROMOCJA, ORGANIZACJA I WSPIERANIE WOLONTARIATU. 8) PROPAGOWANIE IDEI WOLONTARIATU ORAZ WSPIERANIE I INICJOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ ROZWOJU OSOBISTEGO WOLONTARIUSZY ORAZ JAKOŚCI ŚWIADCZONYCH PRZEZ NICH USŁUG. 9) WSPIERANIE MŁODZIEŻOWYCH INICJATYW ARTYSTYCZNYCH, KULTURALNYCH, SPORTOWYCH I NAUKOWYCH. 10) UPOWSZECHNIANIE WIEDZY Z ZAKRESU RATOWNICTWA, BEZPIECZEŃSTWA I OCHRONY LUDNOŚCI. 11) INTEGROWANIE OSÓB PRACUJĄCYCH DLA DOBRA PUBLICZNEGO ORAZ WSPIERANIE PROCESU WYMIANY DOBRYCH PRAKTYK. 12) TWORZENIE PŁASZCZYZNY WYMIANY INFORMACJI, DOŚWIADCZEŃ I WIEDZY POMIĘDZY OSOBAMI I INSTYTUCJAMI ZAINTERESOWANYMI. 13) DZIAŁANIE NA RZECZ ROZWOJU INFRASTRUKTURY EDUKACYJNEJ, OŚWIATOWEJ I NAUKOWEJ ORAZ POSZERZENIA DOSTĘPU DO NIEJ. 14) WSPIERANIE ROZWOJU NAUKI, SZKOLNICTWA WYŻSZEGO, EDUKACJI, OŚWIATY I WYCHOWANIA. 15) ORGANIZOWANIE AKTYWNEGO, KONSTRUKTYWNEGO WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY. 16) DZIAŁALNOŚĆ PROFILAKTYCZNA ZWIĄZANA Z UZALEŻNIENIAMI, PATOLOGIAMI SPOŁECZNYMI, WYKLUCZENIEM ORAZ NA RZECZ RÓWNOUPRAWNIENIA. 17) WSPIERANIE ROZWOJU NOWOCZESNYCH INSTYTUCJI POMOCY SPOŁECZNEJ ORAZ PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ WYRÓWNYWANIA SZANS GRUP ZAGROŻONYCH MARGINALIZACJĄ I WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM, W TYM DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. 18) DZIAŁANIE NA RZECZ POSZERZENIA OBSZARU AKTYWNOŚCI OBYWATELSKIEJ W KRAJU I ZA GRANICĄ. 19) WSPIERANIE ROZWOJU NOWOCZESNYCH INSTYTUCJI I PROGRAMÓW RYNKU PRACY ORAZ PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ NA RZECZ ŁAGODZENIA SKUTKÓW BEZROBOCIA. 20) DZIAŁANIE NA RZECZ AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ. 21) UPOWSZECHNIANIE I OCHRONA WOLNOŚCI I PRAW CZŁOWIEKA. 22) DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ ORAZ ROZWIJANIA KONTAKTÓW I WSPÓŁPRACY MIĘDZY SPOŁECZEŃSTWAMI. 23) PROMOCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ I UNII EUROPEJSKIEJ ZA GRANICĄ. 24) POPULARYZACJA WIEDZY Z DZIEDZINY TECHNOLOGII INFORMACYJNYCH WŚRÓD SPOŁECZEŃSTWA. 25) PROMOCJA I WSPIERANIE WYKORZYSTYWANIA NOWOCZESNYCH USŁUG DOSTEPNYCH W INTERNECIE. 26) WZBOGACANIE ZASOBÓW SIECI INTERNET. 27) PROMOCJA I WSPARCIE WSZYSTKICH OBSZARÓW REGIONALNEGO BIZNESU. 28) ODDOLNA DZIAŁALNOŚĆ ZMIERZAJĄCA DO AKTYWIZACJI OBYWATELI W PARTYCYPACJI I WPŁYWIE NA DZIAŁANIA REALIZOWANE POPRZEZ POSZCZEGÓLNE SAMORZĄDY TERYTORIALNE.